ایجاد آزمایشگاه ویروس شناسی واحد تهران مرکز تا آخر هفته، تمرکز بر حوزه تشخیص کووید 19

به گزارش وبلاگ انیمیشن، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکز با بیان اینکه 10 کمیته ستاد مقابله با ویروس کرونای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران خدمت رسانی به همه مردم استان را هدف قرار داده اند، گفت: در اولین فرصت و تا آخر هفته جاری آزمایشگاه ویروس شناسی واحد تهران مرکز را افتتاح می کنیم.

ایجاد آزمایشگاه ویروس شناسی واحد تهران مرکز تا آخر هفته، تمرکز بر حوزه تشخیص کووید 19

دکتر سید محمودرضا آقامیری در گفت وگو با وبلاگ انیمیشن با تأکید بر آنکه آزمایشگاه ویروس شناسی باید در اولین فرصت به وجود بیاید تا بتوانیم جواب مردم را بدهیم، اظهار کرد: ابزار، وسایل و تجهیزات ایجاد آزمایشگاه ویروس شناسی را داریم و همچنین در این حوزه می توانیم از ظرفیت دانشجویان علوم آزمایشگاهی در دانشکده پیراپزشکی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه فعلاً این آزمایشگاه را صرفاً برای ویروس کووید 10 ایجاد می کنیم، توضیح داد: فعالیت های این آزمایشگاه فعلاً فقط به حوزه تشخیص ویروس کووید 19 مربوط می شود. کشور در حال حاضر به این حوزه فعالیت نیاز دارد و ما نیز بر اساس این نیاز امکاناتمان را تجمیع کردیم تا بتوانیم آزمایشگاه ویروس شناسی مناسبی را به یاری ستاد استان تهران دانشگاه آزاد برای مقابله با کرونا به وجود بیاوریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکز، اظهار کرد: ستاد مقابله با ویروس کرونای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران خدمات خود را به همه مردم ارائه می کند، چنان که در شرایط فعلی همه مردم در حال یاری به هم هستند و در دانشگاه آزاد هم اولویت ها اول با مسائل دانشگاه، بعد مسائل جامعه تهران بوده و مسائل این ها به هم وابسته و مرتبط هستند.

آقامیری گفت: برای ستاد مرکزی مقابله با ویروس کرونای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران 10 کمیته شامل کمیته غربالگری، کمیته تله مدیسین (پزشکی از راه دور)، کمیته تریاژ و درمان، کمیته اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی، کمیته پشتیبانی(منابع انسانی، مالی و اداری)، کمیته سلامت روان، کمیته امنیتی و انتظامی، کمیته خانه محور، کمیته رفع آلودگی و کمیته روابط عمومی و مستندسازی تعیین شده اند که کارهای مختلفی را در جهت یاری جامعه برای شکست کرونا و گذر از شرایط فعلی انجام می دهند. همچنین واحدهای مختلف دانشگاه در این حوزه مسئولیت دارند.

وی در پاسخ به اینکه کمیته سلامت روان در ستاد مرکزی مقابله با ویروس کرونای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران خدمات خود را از چه طریقی ارائه می دهد، توضیح داد: قرار بر این شد که این کمیته در کنار ستاد مرکزی مقابله با کرونا که دکتر علیرضا زالی سرپرستی آن را بر عهده دارند، خدمات خود را ارائه کنند. خدمات این کمیته در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران می تواند به صورت خانه به خانه یا تلفنی باشد تا با ارائه این خدمت به نوعی بتوانیم آرامش را به خانه و خانواده ها برگردانیم.

به گزارش وبلاگ انیمیشن، سومین جلسه ستاد مرکزی مقابله با ویروس کرونا با حضور دکتر سید محمودرضا آقامیری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکز و مسئولان کمیته های 10 گانه ستاد مرکزی روز شنبه (17 اسفند) با هدف تبیین فرایند عملیاتی مأموریت هر یک از کمیته ها برگزار شده و در این جلسه دکتر آقامیری ایجاد مرکز جامع آزمایشگاهی ویروس شناسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در محل واحد تهران مرکزی را در اولویت کارهای ستاد مرکزی مقابله با ویروس کرونا قرار داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ایجاد آزمایشگاه ویروس شناسی واحد تهران مرکز تا آخر هفته، تمرکز بر حوزه تشخیص کووید 19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد آزمایشگاه ویروس شناسی واحد تهران مرکز تا آخر هفته، تمرکز بر حوزه تشخیص کووید 19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید