باستانی: شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو به ادله محکم احتیاج دارد

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: آنالیز طرح افزایش قیمت خودرو در نشست اخیر شورای رقابت به معنای قصد این شورا برای افزایش نرخ خودروهای زیر 45 میلیون تومان است.

باستانی: شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو به ادله محکم احتیاج دارد

سعید باستانی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: با توجه به تورم نقطه به نقطه پنج ماهه اخیر و مقایسه آن با مدت مشابه سال گذشته و نوسانات تورمی و افزایش هزینه های فراوری هر دستگاه خودرو توسط خودروسازان، شورای رقابت در نهایت با افزایش قیمت خودروهای زیر 45 میلیون تومان موافقت خواهد نمود.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس تاکید نمود: البته انجام این کار با ادله محکم و آنالیز دقیق تورم و نوسانات ارزی چند ماه گذشته و با پرهیز از حاشیه سازی های جدید انجام خواهد شد.

وی همچنین با اشاره تصمیم خودروسازان برای پیش فروش جدید 90 هزار خودرو از امروز (چهارشنبه)، گفت: اجرای طرح جدید ثبت نام جدید توسط خودروسازان در نشست مشترک هفته گذشته خودروسازان و کمیسیون صنایع و معادن اطلاع رسانی شد اما تفاوت آنچه که از امروز اجرایی شد با آنچه که در آن جلسه اعلام شد در قطعی بودن قیمت خودروهای پیش فروش گردیده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در توضیحی بیشتری، گفت: مدیران شرکت های خودروساز در آن جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز حضور داشت فی البداهه بر فروش خودرو به قیمت قطعی اشاره کردند اما از نشست روز گذشته شورای رقابت که با دستور کار افزایش نرخ خودرو تشکیل شد، به نظر می رسد از حرفشان عقب نشینی نموده و منتظر پیشنهادات قیمتی شورای رقابت هستند.

باستانی اعلام کرد: همان طور که در اطلاعیه ثبت نام سایپا هم مشاهده می گردد، قیمت خودرو در زمان تحویل مشخص می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "باستانی: شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو به ادله محکم احتیاج دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باستانی: شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو به ادله محکم احتیاج دارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید