بشار الجعفری: ترکیه و تروریست ها از آب بعنوان سلاح استفاده می نمایند

به گزارش وبلاگ انیمیشن، نماینده سوریه در سازمان ملل گفت که ترکیه و تروریست های حامی این کشور از آب بعنوان یک سلاح علیه غیرنظامیان استفاده می نمایند.

بشار الجعفری: ترکیه و تروریست ها از آب بعنوان سلاح استفاده می نمایند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انیمیشن، بشار الجعفری نماینده سوریه در سازمان ملل در سخنان امروز (دوشنبه) خود در جمع اعضای شورای امنیت، ادامه محاصره مالی و تحریم علیه سوریه را محکوم کرد و گفت که کشورهای تحریم نماینده از این حربه بعنوان سلاح علیه غیرنظامیان استفاده می نمایند.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، او که به وسیله ویدئو کنفرانس سخنرانی می کرد، گفت که این تحریم های یکجانبه موجب عدم دسترسی مردم سوریه و نهادهای پزشکی به نیازهای مراقبتی خود در مواجهه با کرونا شده است.

جعفری ادامه یافتن تحریم ها در سایه شیوع کرونا را نقض قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل و حقوق بشر دانست.

او در بخش دیگری از سخنان خود انتقاداتش را متوجه ترکیه کرد و گفت که این کشور از درد و رنج آوارگان سوریه به عنوان اهرم فشاری علیه اروپا بهره می برد.

نماینده سوریه، تأکید کرد که مسامحه با دولت ترکیه در مورد حمایت این کشور از تروریست ها و اعزام آن ها از ادلب به لیبی و دیگر کشورها قابل قبول نیست.

بشار الجعفری سپس گفت که درهای سوریه به روی بازگشت آوارگان به کشورشان کاملا باز است و در ادامه ممانعت آمریکا از بازگشت آوارگان اردوگاه الرکبان به محل زندگی خود را محکوم کرد.

او سپس به قطع آب ایستگاه پمپاژ علوک از سوی تروریست ها و ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه اشاره نمود و گفت که ترکیه از آب بعنوان سلاح علیه غیرنظامیان در حسکه استفاده می نماید.

نماینده دولت سوریه در خاتمه تأکید کرد که دمشق به تمامی توافقات از جمله توافق آتش بس در ادلب پایبند است.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "بشار الجعفری: ترکیه و تروریست ها از آب بعنوان سلاح استفاده می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بشار الجعفری: ترکیه و تروریست ها از آب بعنوان سلاح استفاده می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید