شرایط پذیرش کارگزاران جدید حج و زیارت اعلام شد

به گزارش وبلاگ انیمیشن، مدیرکل امور کارگزاران سازمان حج و زیارت با اشاره به فراخوان های مدیر آشپزخانه، مدیر کاروان تطبیقی و ارتقایی، مدیر مجموعه تطبیقی و ارتقایی، معاون کاروان، معاون مجموعه و مأمور اجرایی گفت که مهلت فراخوان ها تا روز بیستم آذر ماه جاری اعتبار دارد.

شرایط پذیرش کارگزاران جدید حج و زیارت اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ انیمیشن، حمید رضا محمدی درباره فراخوان های تطبیقی و ارتقایی اظهار کرد: افرادی که درخواست ارتقا با عناوین ذکرشده را داشته باشند، باید با پر کردن مشخصات خود در فراخوان مذکور در آزمون مدنظر شرکت کنند که منابع لازم نیز در سایت کارگزاران معرفی شده است.

وی با بیان اینکه در طرح ارتقای کارگزاران حج، عملکرد افراد مورد توجه خواهد بود، گفت: در طرح ارتقایی افراد دارای سابقه اجرایی در حوزه عتبات و عمره، بعد از آزمون و انجام مصاحبه، امتیازبندی می شوند و به تعداد نیاز مورد استفاده قرار می گیرند.

وی با اشاره به طرح تطبیقی نیز شرح داد: در این طرح نیز افراد باسابقه، اعلام آمادگی می کنند و شرایط آن ها نیز مورد بررسی قرار می گیرد و استعلامات لازم انجام می شود؛ در تمامی بخش ها اگر فرد درخواست کننده بعد از شرکت در فراخوان و آزمون ها، امتیاز لازم براساس شاخص ها را کسب کند، مجاز به فعالیت در جایگاه های ذکرشده خواهد شد.

به گفته وی، مدیران کاروان و مدیران مجموعه ها بر اساس نیاز و امتیاز انتخاب می شوند و برای عوامل اجرایی نیز لیستی از افراد منتخب تهیه خواهد شد که مدیران بر اساس آن افراد مدنظر را انتخاب می کنند.

مدیرکل امور کارگزاران با ابراز اینکه در برخی هتل های مکه مکرمه از آشپزخانه های خودپخت بهره می گیریم، گفت: با توجه به گسترش آشپزخانه های مجهز در برخی هتل های محل اسکان زائران، سعی کردیم تا برای این هتل ها از مدیران مجموعه هایی استفاده کنیم که به غیر از آشنایی با هتلداری با طبخ غذا نیز آشنا باشند.

وی اضافه کرد: در بحث آشپزخانه ها نیز فراخوان لازم برای بهره گیری از افراد توانمند در این حوزه نیز صادر شده که مهلت حضور در این فراخوان نیز تا بیستم آذر ماه جاری اعتبار دارد.

مدیرکل امور کارگزاران سازمان حج و زیارت شرح داد: در فراخوان های سازمان حج و زیارت به ویژه برای طرح ارتقا، مهمترین موضوعات شامل ارزشیابی عملکرد گذشته، توانمندی شخص، سلامت جسمی و روانی برای ارائه خدمات مطلوب به زائران و حدنصاب نمره آزمون حائز اهمیت است و به طور قطع افراد توانمند و شایسته در این حوزه رشد می کنند.

وی درباره تعداد مدیران و معاونانی که در نوبت تشرف قرار دارند و این که هر کدام از افراد چند سال یک بار توفیق خدمات رسانی به حجاج را می یابند، گفت: شرایط انتخاب کارگزاران برای تشرف تعداد بیشتری از آن ها به سفر حج به صورت یک سال در میان خواهد بود مگر اینکه افراد در آزمون ارتقا شرکت و امتیازات لازم را کسب کنند یا آن دسته از مدیران که بر اساس امتیازبندی اجرا شده نیز جزو 3 درصد تشویقی قرار می گیرند.

مدیرکل امور کارگزاران شرح داد: با توجه به بازنشسته شدن نیرو های کارگزار، هرساله 20 تا 30 درصد نیرو های توانمند و جدید به چرخه کارگزاری اضافه خواهد شد.

وی در پایان راجع به شاخص های انتخاب افراد در طرح های ذکرشده گفت: سن، تحصیلات، آزمون کتبی، ارزشیابی عملکرد، سوابق اجرایی حج، ایثارگری، آموزش، مصاحبه و میزان تسلط به زبان عربی از جمله موارد مهم برای حدنصاب امتیازات در حوزه کارگزاری است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شرایط پذیرش کارگزاران جدید حج و زیارت اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط پذیرش کارگزاران جدید حج و زیارت اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید