فروکش موج آنفلوآنزا در کشور، 3 فوتی در هفته گذشته

به گزارش وبلاگ انیمیشن، رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، خبر از کنترل اپیدمی آنفلوآنزا داد و گفت: با فروکش کردن بیماری، نگرانی درباره این بیماری مرتفع شده است.

فروکش موج آنفلوآنزا در کشور، 3 فوتی در هفته گذشته

دکتر حسین عرفانی در گفت وگو با وبلاگ انیمیشن، در تشریح آخرین شرایط همه گیری آنفلوآنزای فصلی انسانی، گفت: طی هفته گذشته یعنی از شنبه گذشته (هفتم دی ماه) تا روز آدینه (13دی ماه)، سه نفر بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا فوت شده اند و به این ترتیب تا به امروز مجموع موارد فوت شده بر اثر اپیدمی فصلی آنفلوآنزا در امسال به 113 مورد رسیده است.

وی با بیان اینکه سه نفر فوتی مربوط به استان های تهران، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بوده اند، اظهار کرد: طی جمع آوری اطلاعات از سامانه ها، اپیدمی و همه گیری آنفلوآنزا در کشور فروکش نموده است و از این بابت دیگر دغدغه ای وجود ندارد. موارد بستری عفونت های شدید تنفسی به شدت کاهش یافته است و نسبت درصد بار مراجعه سندروم ILI یا بیماران با علائم تب و سرفه به کل موارد مراجعه کننده از عدد 2.5 درصد کمتر شده که نشان دهنده آن است که بیماری از حالت همه گیری خارج و کنترل شده است.

رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: در جریان اپیدمی آنفلوآنزا به دنبال محدود کردن بیماری و کنترل آن هستیم، اما باید توجه کنیم امکان خروج کامل این مهمان ناخوانده از کشور وجود ندارد و موارد تک گیر بیماری را شاهد خواهیم بود. قطعا با رعایت بهداشت فردی و رعایت نکات پیشگیرانه می توانیم شاهد کاهش موارد تک گیر بیماری نیز باشیم.

وی با اشاره به اینکه رفتار ویروس آنفلوآنزا در 90 درصد موارد قابل پیش بینی است، توضیح داد: اما نباید از 10 درصدی که با توجه به تغییر و تنوع رفتار عامل بیماری زا آن را غیرقابل پیش بینی می نماید نیز غافل بود. درصورتی که شرایط انتقال فراهم باشد با عدم رعایت نکات بهداشتی امکان انتقال بیماری و بروز شرایط اپیدمی مجدد بیماری دور از انتظار نخواهد بود. هرچند تا به امروز شواهدی مبنی بر وجود موج دوم بیماری گزارش نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فروکش موج آنفلوآنزا در کشور، 3 فوتی در هفته گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروکش موج آنفلوآنزا در کشور، 3 فوتی در هفته گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید