منتظر بارش شدید باران در 11 استان باشید

به گزارش وبلاگ انیمیشن، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه سامانه بارشی جدیدی از روز چهارشنبه 28 اسفند به کشور وارد می گردد، گفت: بارش باران در 11 استان کشور شدت خواهد داشت.

منتظر بارش شدید باران در 11 استان باشید

به گزارش وبلاگ انیمیشن به نقل از ایسنا، صادق ضیائیان با اشاره به اینکه امروز در نیمه شرقی کشور بارش باران گاهی وزش باد شدید و رعد و برق رخ می دهد، اظهار کرد: عمده بارش در بعضی نقاط استان های خراسان جنوبی، یزد و کرمان خواهد بود. بعد از ظهر نیز در سواحل دریای خزر و در شمال غرب بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

وی اضافه کرد: فردا 27 اسفند نیز در نوار شمالی و بعد از ظهر این روز در شمال غرب و دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می گردد. همچنین طی روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور بارش باران در شمال غرب و غرب و در ارتفاعات بارش برف دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه به تدریج سامانه بارشی کل نیمه غربی کشور را فرا می گیرد، گفت: در این روز در استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، قزوین، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان و شمال خوزستان بارش شدت بیشتری دارد و آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها پیش بینی می گردد.

به گفته ضیائیان روز پنجشنبه در شمال غرب، دامنه های زاگرس واقع در غرب و جنوب غرب و نوار شمالی کشور بارش رخ می دهد.

وی با بیان اینکه آدینه (1 فروردین) با تقویت فعالیت سامانه بارشی در مناطق مذکور گستره فعالیت آن نیمه جنوبی کشور را فرا می گیرد، توضیح داد: روز شنبه این سامانه در کل کشور فعال خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در سرانجام درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا نیمه ابری، گاهی ابری همراه با وزش باد و احتمال بارش پراکنده با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد در روز چهارشنبه نیز نیمه ابری تا ابری گاهی وزش باد شدید و بارش پراکنده با احتمال رگبار و رعد و برق با حداقل دمای 12 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "منتظر بارش شدید باران در 11 استان باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتظر بارش شدید باران در 11 استان باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید