نامه شدیداللحن ترامپ به پلوسی: استیضاح من غیرقانونی و جنگ علیه دموکراسی است

به گزارش وبلاگ انیمیشن، رئیس جمهور آمریکا در نامه ای شدیداللحن به رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دموکرات ها را به دلیل کوشش برای پیشبرد استیضاح، به سوء استفاده از اختیارات خود و تضعیف دموکراسی آمریکا متهم نموده است.

نامه شدیداللحن ترامپ به پلوسی: استیضاح من غیرقانونی و جنگ علیه دموکراسی است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انیمیشن، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در نامه ای شدیداللحن به نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، دموکرات ها را به تضعیف دموکراسی آمریکا به وسیله کوشش برای استیضاح رئیس جمهور متهم نموده است.

وی در خط به خط این نامه پنج صفحه ای به شدت از دموکرات ها به دلیل اصرار برای استیضاح او انتقاد نموده و مدعی شده است که دموکرات ها در حال سوء استفاده از اختیارات خود هستند و استیضاح هم اهدافی حزبی را دنبال می نماید.

در مقدمه این نامه آمده است: این نامه را برای ابراز شدیدترین و محکم ترین اعتراض خودم به جنگ حزبی استیضاح که از سوی دموکرات های مجلس نمایندگان دنبال شده، می نویسم. این استیضاح، سوء استفاده ای بی سابقه و غیرقانونی از قدرت توسط قانونگذاران دموکرات است که در طول نزدیک به دو و نیم قرن تاریخ قانونگذاری آمریکا، نظیر نداشته است.

ترامپ در این نامه همچنین دموکرات ها را به زیر پا گذاشتن سوگند نمایندگی متهم نموده و مدعی شده است که اتهاماتی که در پرونده استیضاح او مطرح شده، ذیل قانون اساسی آمریکا دلیلی برای استیضاح یک رئیس جمهور به شمار نمی آید.

او که به کوشش برای سوء استفاده از اختیاراتش برای بدنام کردن رقیب انتخاباتی اش متهم شده، در این نامه ادعا نموده که هم در تماس با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین و هم در گفت وگو با سران دیگر کشورها همیشه منافع ملی آمریکا را در اولویت قرار داده است.

وی در ادامه به کوشش برای تبرئه خود از اتهامات پرداخته و نهایتا نوشته است: برای ارتقاء شرایط زندگی شهروندان آمریکایی کارهای بسیار زیادی باقی مانده که باید انجام گردد. اکنون زمان آن است که شما و دیگر دموکرات های به شدت حزب زده در کنگره، فورا این فانتزی استیضاح را سرانجام داده و به کار کردن برای مردم آمریکا بازگردید. هرچند که بعید می دانم چنین کاری کنید، اما این نامه را برای تاریخ نوشته ام تا دیدگاهم به شکلی دائمی و پاک ناشدنی، ثبت گردد. یکصد سال بعد، زمانی که مردم به اوضاع این روزها نگاه می نمایند، می خواهم این را بدانند و از این درس بگیرند، تا این دیگر بر سر هیچ رئیس جمهور دیگری نیاید.

نامه ترامپ در شرایطی منتشر شده که مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریتی دموکرات دارد قرار است فردا شب استیضاح ترامپ را به رأی بگذارد. در صورت رأی آوردن این لایحه، پرونده استیضاح به سنا، یعنی جایی که اکثریتی جمهوری خواه دارد، ارجاع می گردد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "نامه شدیداللحن ترامپ به پلوسی: استیضاح من غیرقانونی و جنگ علیه دموکراسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه شدیداللحن ترامپ به پلوسی: استیضاح من غیرقانونی و جنگ علیه دموکراسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید