پزشک آمریکایی از اپل شکایت کرد

به گزارش وبلاگ انیمیشن به نقل از فاکس نیوز، جوزف ویزل یکی از کاردیولوژیست های دانشگاه نیویورک به دلیل فناوری رصد ضربان قلب ساعت هوشمند اپل از این شرکت شکایت کرده است.

پزشک آمریکایی از اپل شکایت کرد

طبق شکایت نامه موجود ویزل روش و دستگاهی برای ردیابی فیبریلاسیون دهلیزی به وسیله بررسی منظم یا نامنظم بودن ضربان قلب را اختراع کرده است. او همچنین 5 حق امتیاز اختراع مربوط به ردیابی این بیماری را ثبت کرده است.

پزشک مذکور اپل را متهم می کند که از اختراع او استفاده کرده است. این اختراع از سال 1999 میلادی مورد استفاده است و اپلیکیشن رصد قلب اپل نیز بدون توجه به حقوق او به عنوان صاحب حق امتیاز ساخته شده است.

همچنین در شکایت ذکر شده در اوایل سپتامبر 2017 میلادی و قبل از عرضه نسل چهار اپل واچ، این شرکت از حق امتیاز ثبت شده توسط ویزل مطلع بوده است. همچنین ویزل با ارسال چند نامه به اپل اطلاع داده حقوق مربوط به اختراع او را نقض کرده است.

طبق این شکایت نامه، اپل از حق امتیاز اختراع ویزل کامل مطلع و مطلع بوده و تصمیم گرفته به آن اهمیتی ندهد. این حق امتیاز همچنین به مشابهت هایی میان حق امتیاز ویزل و فناوری رصد ضربان قلب اپل اشاره کرده است.

این در حالی است که اپل تا به امروز به سوال وبلاگ انیمیشن در این باره پاسخی نداده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پزشک آمریکایی از اپل شکایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پزشک آمریکایی از اپل شکایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید