14 شهر سیستان و بلوچستان گرمترین روز از شروع زمستان را تجربه کردند

به گزارش وبلاگ انیمیشن، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته دمای هوای 33 شهر کشور به 30 درجه سلسیوس و بیشتر از آن رسید که در این بین 14 شهر سیستان و بلوچستان گرمترین روز از شروع زمستان را تجربه کردند.

14 شهر سیستان و بلوچستان گرمترین روز از شروع زمستان را تجربه کردند

محسن حیدری در گفت و گو با وبلاگ انیمیشن اظهار د اشت: همانطور که انتظار می رفت با تقویت جریانات شمالی در سطح استان، افزایش دما در بیشتر نقاط سیستان و بلوچستان رخ داد و حداقل دمای 11 شهر استان به 30 درجه و بیشتر رسید و راسک با دمای 33.9 درجه دومین شهر گرم کشور شد.

وی ادامه داد: شبانه روز گذشته گرمترین روز سیستان و بلوچستان از آغاز زمستان تا کنون بوده است که حداقل بیشترین دمای 14 شهر از ابتدای دی ماه تا کنون ثبت شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: شهرهای زاهدان، ایرانشهر، خاش، دلگان، راسک، زابل، زهک، هامون، هیرمند، سیب سوران، مهرستان، میرجاوه، نصرت آباد و نیکشهر گرمترین روز از آغاز فصل زمستان تا کنون را سپری کردند.

حیدری ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از فردا وزش بادهای سرد شمالی در پنج شهرستان شمالی استان و با شدت کمتر در نوار شرقی آغاز می گردد که پیش بینی می گردد با ریزش هوای سرد از عرض های بالا دمای هوا به صورت موقت بین 7 تا 12 درجه سلسیوس کاهش یابد.

وی اضافه نمود: کاهش دما از روز پنج شنبه در شمال و از روز آدینه در نواحی مرکزی روی می دهد و پیش بینی می گردد تا شنبه ادامه داشته باشد.

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان ادامه داد: از روز شنبه مجدد فرایند افزایش دمای هوا در استان آغاز می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "14 شهر سیستان و بلوچستان گرمترین روز از شروع زمستان را تجربه کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "14 شهر سیستان و بلوچستان گرمترین روز از شروع زمستان را تجربه کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید