کتاب

خبرنگاران مدیرعامل تسلا خواستار انحلال آمازون شد

تهران-خبرنگاران- ایلون ماسک مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا در توییتی با اشاره به انحصارطلبی های شرکت آمازون، ایده منحل شدن این غول فناوری را اعلام کرد.

15 مرداد 1399

سامان دهی 15هزار قطعه تاریخی فرهنگی در بوشهر

مدیر پایگاه میراث فرهنگی کاخ های هخامنشی شهرستان دشتستان از سامان دهی 15هزار قطعه تاریخی فرهنگی از اول اردیبهشت 99 در این پایگاه خبر داد.

19 تیر 1399

اکبر زنجان پور در کتاب باز از دوستی با نیما یوشیج می گوید

کتاب باز امشب در تازه ترین قسمت خود به مصاحبه با اکبر زنجان پور می نشیند.

13 تیر 1399

خبرنگاران کرونا و افزایش چرخش نفوذ از غرب به شرق

تهران- خبرنگاران- بعضی از اندیشمندان و صاحبنظران مطرح دنیا معتقدند بحران کرونا در دنیا نه تنها باعث تغییر در ساختار بین المللی قدرت و افزایش چرخش قدرت و نفوذ از غرب به شرق می گردد بلکه این بحران دستکم برای چندین سال بیشتر دولت ها را مجبور خواهد نمود به...

26 اردیبهشت 1399

فیلم های کانون پرورش فکری بچه ها را رایگان ببینید

کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان هر روز صبح یکی از تولیدات سینمایی و یا تئاترهایش را در پرتال اینترنتی خود منتشر می نماید.

9 اردیبهشت 1399

جزئیات برنامه 13 تغییر در فیزیک و ترافیک پایتخت

خبرنگاران : تدوین طرح جدید برای توسعه تهران در دستور کار مدیریت شهری نهاده شد. شورای شهر و شهرداری تهران با اتفاق نظر بر سر ضرورت تغییر مبانی توسعه تهران به شکلی که اکنون در قالب طرح جامع و تفصیلی شهر تهران مبنای عمل مدیران شهری قرار گرفته...

2 آذر 1398

جاذبه جاودانه این چشم اندازها؛ساحل را ورق بزنید! ، تصاویر

سواحل ، نقطه رسیدن دریا و زمین و همچنین نقطه به آرامش رسیدن ما هستند.

23 آبان 1398

همایش بین المللی معماری دستکند در همدان شروع شد

توجه مجامع علمی و حرفه ای جهانی به موضوع معماری دستکند باعث شده تا همایش معماری دستکند هر سه سال یک بار با هدف شناخت و توسعه هنر خلاقانه بشر در به آشتی رسیدن با طبیعت به صورت بین المللی برگزار گردد.

16 مهر 1398

والتر اسکات و هرآنچه که باید درباره زندگی و آثارش بدانید

وب سایت محمدرضا تیموری - محمدرضا تیموری: تاریخ نویسندگی، فراز و نشیب های فراوانی را پشت سر گذاشته است. در پس هر فراز و فرود این دشت، نام هایی نهفته است که هر کدام برگی از هویت و شناسنامه نویسندگی در سر تا سر دنیا را رقم زنده اند. مطالعه تاریخ زندگانی آنان...

13 مهر 1398

اخطار درباره حراج کتاب

اتحادیه ناشران و کتاب فروشان استان تهران در اطلاعیه ای از برخورد با حراج و تخفیف بدون مجوز و نامتعارف فروش کتاب اطلاع داد.

8 مهر 1398

سکیرو چهار میلیون نسخه فروخته است

بازی Sekiro: Shadows Die Twice، جدیدترین ساخته استودیوی فرام سافتور، فروش بسیار خوبی داشته است. این اثر تاکنون توانسته 3.8 میلیون نسخه را تا انتها ماه ژوئن 2019 به فروش برساند. لازم به ذکر است که این رقم تنها نسخه هایی که به خرده فروشی فروش رفته است را در بر می گیرد....

17 شهریور 1398

شاعری بهتر از حافظ نمی شناسم

پروفسور مهمت کانار نویسنده و مترجم سرشناس ترکیه ای می گوید که در ادبیات کلاسیک شاعری بهتر از حافظ نمی شناسد و او را بهتراز سعدی می داند.

27 مرداد 1398

مفاهیم مدرن در حکومت سنتی

هرچند بعضی از این مفاهیم در آن دوران در اروپا مطرح و فرموله شدند، ولی این مفاهیم در ایران از مدت ها قبل وجود داشته است، چه بسا که خود اروپاییان این مفاهیم را از دنیای اسلامی دریافت کردند.

23 مرداد 1398

فروش 200 میلیون دلاری علاء الدین در 3 روز

فیلم جدید علاء الدین در سه روز نخست اکران در بیشتر مناطق دنیا از جمله آسیا، آمریکای لاتین و اغلب کشورهای اروپایی در صدر جدول فروش نهاده شد.

5 مرداد 1398

معرفی فرودگاه بین المللی لوکزامبورگ

فرودگاه بین المللی لوکزامبورگ | Luxembourg Airportدر ادامه معرفی فرودگاه های ایران و جهان امروز قصد داریم به کشور کوچک و ثروتمند لوکزامبورگ در اروپا سری بزنیم و فرودگاه بین المللی شهر لوکزامبورگ را به شما معرفی کنیم. فرودگاه لوکزامبورگ که سابقا به خاطر قرارگیری...

23 تیر 1398

نویسنده شدن در نمایشگاه کتاب!

از پخش تراکت برای نویسنده شدن و چاپ کتاب در خیابان انقلاب به استقرار غرفه ای برای نویسنده شدن در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رسیده ایم.

21 تیر 1398

راز قتل های سریالی در مرد بالشی کشف شد، اثری تلخ در ژانر جنایی

به گزارش خبرنگاران، علاقه مندان به تئاتر و هنرهای نمایشی می توانند در ایام تعطیلات نوروز به دیدن فیلم-تئاترهای مختلف بنشینند که به همین دلیل دیدن فیلم-تئاتر مرد بالشی نوشته مارتین مک دونا و کارگردانی محمد یعقوبی و آیدا کیخایی می تواند انتخاب مناسبی...

11 تیر 1398

63 سال کوشش و انتظار پیرزن 96 ساله برای انتشار کتاب

دلانا ینسن کلوز که کار نوشتن نخستین کتاب خود را از 1995 شروع نموده بود، خاتمه پیروز شد آن را به خاتمه برساند و در 95 سالگی منتشر کند.

7 تیر 1398

مارک زاکربرگ کنترل فیسبوک را از دست داده است؟

شکی نیست که کنترل انحصاری میلیون ها نفر و اطلاعات شخصی این افراد به واسطه جریان اخبار و اطلاعات آنلاین، یک تهدید روشن و انکار نشدنی برای دموکراسی است. این کنترلگری از سوی شبکه های اجتماعی به وضوح انجام می گردد و مدیریت فیسبوک بارها و بارها نشان داده است...

7 اردیبهشت 1398

کلاس کاهش آسیب های اجتماعی در مدارس دخترانه گناوه برگزار گردید

در راستای اجرای طرح های چهارگانه، هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی کارگاه هایی با حضور کارشناس ارشد علوم اجتماعی از تهران در مدارس دخترانه شهرستان گناوه برای دانش آموزان و اولیا برگزار گردید.

14 فروردین 1398