ترم تحصیلی در چه صورتی بدون سنوات حذف می گردد؟

به گزارش وبلاگ انیمیشن، مجاز بودن دانشجویان در حذف نیمسال تحصیلی 99 - 98 بدون احتساب در سنوات شرایط خاصی دارد که در این گزارش به بیان آن می پردازیم.

ترم تحصیلی در چه صورتی بدون سنوات حذف می گردد؟

به گزارش خبرنگار ، روز گذشته خبر مجاز بودن دانشجویان در حذف نیمسال تحصیلی 99 - 98 بدون احتساب در سنوات از سوی وزارت علوم اعلام شد. این خبر ابهام و پرسش و پاسخ های بسیاری را در ذهن دانشجویان ایجاد کرد. در ادامه این گزارش به بیان توضیحاتی درباره شرایط مجاز بودن دانشجویان در حذف نیمسال تحصیلی 99 - 98 بدون احتساب در سنوات می پردازیم.

معاون آموزشی وزارت علوم از ابلاغ بخشنامه ای 20 بندی به دانشگاه ها اطلاع داد که در این بخشنامه، حذف نیمسال تحصیلی 99-98 بدون احتساب در سنوات به درخواست دانشجو مجاز شد.

چرا انتها نامه های برای جامعه کاربردی ندارند؟

در این ابلاغیه 20 بندی درباره حذف ترم تحصیلی آمده است: حذف یک یا چند درس، بی توجه به لزوم رعایت حداقل واحد های انتخابی در هر نیمسال، و یا حذف کامل واحد های درسی نیمسال در صورت تقاضای دانشجو مجازاست و نیمسال حذف شده جزو سنوات تحصیل دانشجو محسوب نمی گردد.

آهنچیان مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی درباره شیوه حذف ترم تحصیلی گفت: ممکن است گروهی از دانشجویان به دلایلی مایل به ادامه نیمسال جاری نباشند. آن ها باید درخواست خود را به همراه دلیل درخواست برای حذف نیمسال به حوزه معاونت آموزشی دانشگاه خود تحویل دهند تا پس از آنالیز های لازم، نتیجه درخواست مشخص گردد.

این مسائل باعث شد که پرسش و پاسخ های زیادی ذهن دانشجویان را درگیر کند و بعضی تصور نمایند که تحت هر شرایطی می توانند ترم تحصیلی را حذف نمایند. این ابهامات باعث شد که علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم در این باره توضیحاتی ارائه کرد که در ادامه می خوانید.

بند مجاز بودن دانشجویان در حذف نیمسال تحصیلی 99 - 98 بدون احتساب در سنوات برای آن دسته از دانشجویانی است که دانشگاه آنان قادر به ارائه دروس به صورت الکترونیکی یا روش های نوین آموزشی نبوده است.

این دانشجویان می توانند درخواست حذف این نیمسال را از سنوات تحصیلی شان به دانشگاه ارائه نمایند تا این درخواست به تشخیص معاون آموزشی و رئیس دانشگاه آنالیز و تصمیم گیری گردد.

اگر شرایط به گونه ای باشد که آموزش حضوری از سر گرفته گردد و آموزش های الکترونیک هم به طور مطلوب برگزار شده باشد نیازی به استفاده از این بند نیست، اما اگر دانشگاهی نتوانسته باشد این خدمات آموزشی را ارائه دهد و با تصمیم شورای مقابله با کرونا شرایط تعطیلی دانشگاه ها ادامه پیدا کند، دانشجویان می توانند از این بند استفاده نمایند.

با توجه به شرایط ذکر شده باید گفت دانشجویان بدانند که تحت هر شرایطی امکان حذف ترم تحصیلی وجود ندارد و این بند شامل حال تمام دانشجویان نمی گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ترم تحصیلی در چه صورتی بدون سنوات حذف می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترم تحصیلی در چه صورتی بدون سنوات حذف می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید