سلامتی و پزشکی

آلوده شدن به ویروس کرونا؛ راهی برای رسیدن به واکسن

صدها نفر از مردم کانادا برای سرعت بخشیدن به تحقیقات در خصوص واکسن مایل به آلوده شدن به ویروس کرونا هستند.

22 تیر 1399

روحانی: علت حادثه شناور کنارک به مردم اعلام شود

حسن روحانی رئیس جمهوری صبح چهارشنبه در جلسه هیئت وزیران شیوع بیماری ویروس کرونا را آزمونی الهی اعلام کرد و گفت: احساس می کنم علت اینکه در حادثه ویروس کرونا جایگاه ملت ایران با تمام ملت های جهان متفاوت است و ما در همه جا شاهد کمک های مردم به یکدیگر هستیم...

19 تیر 1399

کاسبی سالن های زیبایی غیرمجاز رونق گرفت

ممنوعیت فعالیت مشاغل پرخطر در آغاز سال 99 به طور رسمی ابلاغ شد، به طوری که مجوز مشاغل پرخطر از جمله آرایشگاه ها در صورت فعالیت و ارائه خدمات لغو می شد، اما این شرایط به گفته فعالان این صنف، باعث افزایش فعالیت آرایشگاه های بدون مجوز شده است.

9 تیر 1399

بروز قطعی موج دوم و سوم کرونا در پاییز

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به شرایط تولید واکسن کرونا در دنیا، گفت: در پاییز و ماه های مهر، آبان و آذر نگرانی مان بسیار جدی است؛ چراکه در این ایام می تواند موج بعدی کرونا رخ دهد.

8 تیر 1399

جشن تولد قهرمانان سلامت در بیمارستان

فارس/ کادر درمانی بیمارستان های معین کرونا شاهد زحمات و تلاش های 2 ماهه پزشکان و پرستارانی است که جان خود را وقف سلامتی مردم نموده اند، افرادی که این روزها محیط بیمارستان را به خانه و بیماران را به اهل خانه و نزدیکان خود ترجیح داده اند.

6 تیر 1399

نخستین مورد مرگ کووید-19 در آمریکا دچار پارگی قلب شده بود

کالبدشکافی جنازه نخستین مورد شناخته شده مرگ ناشی از کووید-19 در آمریکا نشان داده است این شخص به علت پارگی قلب ناشی از حمله ویروس کرونا درگذشته است.

3 تیر 1399

هیچ مورد فوتی بر اثر کرونا در شیرخوارگاه نداشته ایم

خبرنگاران/اصفهان مدیر کل بهزیستی استان اصفهان با تاکید بر اینکه تا به امروز هیچ مورد فوت کودک ناشی از کرونا در شیرخوارگاه اصفهان نداشته ایم، گفت: گاهی فوت بر اثر موارد دیگری همچون بیماری و یا اعمال جراحی اتفاق می افتد و نمی توانیم بگوییم فوت در شیرخوارگاه...

2 تیر 1399

خبرنگاران اخطار قانونی یا فیلیباستر

تهران- خبرنگاران- ظهر بیست و هفتم فروردین ماه بود، دقیقا 9 روز پیش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی مشغول رسیدگی به طرح ها و برنامه های در دستورکار خود در صحن علنی بودند که ناگهان طرحی دوفوریتی مطرح و مجلس را به محل جدال پنهان موافقان و مخالفان تبدیل کرد؛...

31 خرداد 1399

سازمان جهانی بهداشت: هنوز بدترین های شیوع کرونا را در پیش داریم

سازمان جهانی بهداشت در واکنش به اقدام بسیاری از کشورها در کاستن از اقدامات محدودکننده هشدار داد که بدترین های شیوع کرونا هنوز در پیش است

26 خرداد 1399

بیش از 67 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی ثبت نام کردند

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: تا پایان روز پنجشنبه 28 فروردین ماه 67 هزار و 91 نفر در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی ثبت نام کرده اند.

25 خرداد 1399

توصیه هایی برای افراد مبتلا به وسواس در بحران کرونا

ایسنا/ با شیوع ویروس جدیدکرونا، اغلب افراد اضطراب را تجربه می نمایند و این مختص افراد مبتلا به وسواس نیست؛ اما مبتلایان به وسواس ممکن است، واکنش شدیدتر و یا اضطراب بیشتری را تجربه نمایند.

22 خرداد 1399

بازگشایی محدود صنایع هند و پاکستان برای کاهش آسیبهای کرونا

هند به صنایع واقع در مناطق حومه ای و همچنین فعالیتهای زراعی اجازه می دهد از هفته آینده فعالیتشان را ازسربگیرند تا از درد و رنج میلیونها نفری که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند تا حدودی کاسته شود.

19 خرداد 1399

آیا داروی کرونا باعث ایجاد همولیز در افراد مبتلا به فاویسم می شود؟

یک متخصص خون و سرطان بالغین درباره تاثیر داروهای درمان کرونا بر بیماران مبتلا به فاویسم توضیحاتی را ارائه کرد.

18 خرداد 1399

بحران سازی کرونا در کاخ ریاست جمهوری ترکیه

رجب طیب اردوغان که ساعاتی پیش از سرانجام یافتن قرنطینه دو روزه 31 شهر بزرگ ترکیه، با استعفای وزیر کشورش روبه رو شد با رد این درخواست، تصمیم او را در شرایط فعلی مقابله با ویروس کرونا نامناسب خواند.

17 خرداد 1399

خبرنگاران نشست کرونا و تعهدات دولت ها و سازمان های بین المللی برگزار می گردد

تهران- خبرنگاران- دانشگاه علامه طباطبایی نشست بین المللی کرونا و تعهدات دولت ها و سازمان های بین المللی را به صورت آنلاین برگزار می نماید.

16 خرداد 1399

خبرنگاران کره جنوبی خواستار اجرای جدی طرح فاصله گذاری شد

پکن- خبرنگاران- مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های کره جنوبی امروز دوشنبه با انتشار بیانیه ای از مردم خواست به اجرای طرح فاصله گذاری اهتمام جدی داشته باشند.

16 خرداد 1399

لزوم کاربردی شدن انتها نامه های دانشجویان در حوزه سلامت، ارائه 30 پیشنهاد علمی به وزارت علوم برای حمایت از فناوری های نوین

رئیس دانشکده علوم و فناوری های نوین دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران گفت: در این دانشکده 9 گروه آموزشی دایر است که با توجه به ماهیت علوم پزشکی بودن دانشگاه ، همه گرایش ها ظرفیت دارند که در حوزه معضلات بهداشتی و سلامت جامعه یکپارچگی موضوع داشته باشند...

14 خرداد 1399

قصد دارم مهم ترین تصمیم زندگی ام را بگیرم، مرگ احتمالی 60 هزار آمریکایی بر اثر کرونا

رئیس جمهور آمریکا گفت که تصمیم وی درباره آغاز مجدد فعالیت های مالی مهم ترین تصمیم در تمام زندگی اش است.

13 خرداد 1399

بیزوس 100 میلیون دلار، دورسی یک میلیارد دلار ، مبارزه یک تنه مالک توییتر با کرونا

مدیر عامل توییتر 28 درصد دارایی 3.9 میلیارد دلاری خود را به مبارزه با بیماری کووید-19 و پژوهش برای یافتن درمان ویروس کرونا اختصاص داد.

10 خرداد 1399

چرا بازه های ارسال سفارش به صورت موقت محدود شده بود؟

در روز های گذشته افزایش شدید خریدهای آنلاین در بحران کرونا باعث شد تا تعدادی از مشتریان با عدم امکان انتخاب بازه ارسال روبه رو شوند. همزمان همکاران خبرنگاران در فرآیند پردازش، تأمین، بسته بندی و ارسال سفارش ها با حجم کار بسیار زیادی روبه رو شدند.

7 خرداد 1399
تعداد: (139)